piątek, 15 listopada 2013

Zadowolenie z życia - ćwiczenie

Dziś proponuję fajne ćwiczenie - weź kartkę i długopis i czytając ten tekst zapisuj od razu odpowiedzi zanim przejdziesz do dalszej części tekstu.

Gotowy?

To jedziemy - napisz na kartce trzy rzeczy, które bardzo lubisz robić, które sprawiają ci przyjemność.

......
.......
.......

Teraz skreśl z tej listy spanie;-) i wszystkie szkodliwe dla zdrowia czynności jak picie alkoholu czy palenie papierosów.

Dopisz w wykreślone miejsce cos innego.

......

A teraz zastanów się kiedy ostatnio robiłeś to co masz na liście.... Lubisz tańczyć? Tańcz! Muzyczka w radio i już - ruszaj w tany! Lubisz gotować? Zrób pyszną kolacyjkę dla rodziny i przyjaciół! Lubisz czytać? Odpuść sobie dziś prasowanie i usiądź wygodnie w fotelu i poczytaj coś ciekawego!

Jak już potańczysz, pośpiewasz, poczytasz i co tam jeszcze wymyśliłeś to zadanie na najbliższe parę dni - zastanów się co jeszcze na co dzień sprawia ci przyjemność.... Zwłaszcza w takich codziennych banalnych zajęciach.......

Ja robiąc to ćwiczenie odkryłam, że bardzo lubię jeździć samochodem - jako kierowca;-), że bardzo lubię piec placki i...lubię prasować;-) Teraz jestem tego świadoma i z większą radością niż wcześniej jeżdżę samochodem, piekę i prasuję. Niby codzienne zajęcia a zabieram się do nich jak dziecko do zabawy - z radością, uśmiechem i wiem, że się przy nich relaksuję;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz