niedziela, 19 października 2014

Wsparcie

Byliście kiedyś w sytuacji gdy chcieliście komuś pomóc a nie bardzo wiedzieliście jak albo nie bardzo mieliście jak? To dziś parę słów o wsparciu.

Żeby zrozumieć jak to działa - trzeba odwrócić sytuację. Zamiast myśleć jak możecie okazać komuś wsparcie najpierw pomyślcie jakiego wsparcia Wy sami oczekiwalibyście w danej sytuacji. Okazuje się bowiem, że czasem gdy nie można fizycznie nic zrobić by pomóc - najważniejszym wsparciem jest po prostu - BYĆ. Tak, tak - sama obecność daje bardzo dużo. Wyobraźcie sobie, że idziecie na trudny egzamin albo na nie-przyjemne badanie. Nic fizycznie się nie da zrobić by było Wam łatwiej ale jak będziecie mieli przy sobie kogoś bliskiego to już sama obecność tej osoby sprawia, że jest nam lepiej;-) Zatem pamiętajcie, że czasem sama OBECNOŚĆ jest OGROMNYM WSPARCIEM.

A co jeśli nie można BYĆ fizycznie obok? Wtedy trzeba być duchowo z tą osobą - i koniecznie jej o tym powiedzieć - w erze elektroniki - wysłanie sms-a czy maila z dobrym słowem to w końcu nić trudnego. Fakt, że nie wszyscy wiedzą co napisać......
To tu jest kilka podpowiedzi na różne okazje:
- jestem z Tobą
- myślę o Tobie
- wierzę, że sobie poradzisz
- przesyłam dobre myśli
- myślę o Tobie
- przytulam......
- kocham......
- bez względu na wszystko - kocham Cię/jesteś wspaniała/y

Oczywiście do maili i smsów można dołączyć jakieś cieplutkie zdjęcie - jak np. to (zdjęcie pobrane ze strony www.tapetus.pl ):


PS. Siostra - to jest TEN post, i te Pandy i te wszystkie przykłady - to dla Ciebie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz