niedziela, 30 listopada 2014

Potęga mowy - zatem czy muszę?

To co mówimy ma ogromny wpływ na to jak działamy, jak żyjemy, jak nam się układa. Zastanówcie się jak często myśląc o sprawach do załatwienia mówicie "muszę jeszcze zrobić to i tamto, muszę załatwić również to..." Muszę, muszę, muszę...... To teraz pomyślcie co czujecie gdy mówicie słowo "muszę", co kryje się pod tym słowem?

Muszę - czyli - nie chcę, jestem przymuszony do czegoś, to jest wysiłek, coś nie przyjemnego, będę zmęczony, lepiej to odsunąć w czasie, jest mi smutno, nikt mi nie pomoże... Zatem wysiłek, przymus i smutek....

Nic dziwnego, że wykonanie danej czynności jakoś nam się "nie składa", jakoś ciągle się odsuwa w czasie, jakoś nie możemy się za to zabrać..... Co zrobić? Zamienić słowo "muszę" na "chcę" :-) Co kryje się pod słowem "chcę"?

Chcę - radość, entuzjazm, coś fajnego, już teraz!, lekko, przyjemnie, skoro lekko - to będzie wsparcie innych.... Same przyjemne sprawy ;-)

Zmieniając słowo zmieniasz energię jaka płynie i zmieniasz tym samym swoje i świata nastawienie do danej sprawy. Jeśli "chcesz" coś robić - to to po prostu robisz a świat ci sprzyja i pomaga. Jeśli tkwisz przy swoim "muszę" to odczuwasz ciężar tego co trzeba zrobić, już na dzień dobry nie masz ochoty do działania a świat jakoś nie kwapi się do pomocy......

Słuchaj więc tego CO mówisz i jeśli chcesz by się działo, by się działo w sposób lekki, miły i przyjemny - to mów, że CHCESZ zrobić to czy tamto a sprawy będą się ładnie toczyć by Ci daną czynność ułatwić ;-)

Pamiętaj:
NIC nie musisz,
MOŻESZ WSZYSTKO
a kiedy CHCESZ
to to się DZIEJE !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz