poniedziałek, 6 stycznia 2014

Ciekawość dziecka

Zastanawiałam się czego Wam życzyć tak noworocznie i stwierdziłam, że życzę Wam ciekawości dziecka ;-)))

Dlaczego? i co mam na myśli? Obserwowaliście jak dziecko poznaje świat? Jak się przygląda ptaszkom, jak słucha mamy tłumaczeń, jak smakuje nowe potrawy? Robi to wszystko ze szczerą ciekawością. Ma otwarte serce i otwarty umysł - poznaje wszystkimi zmysłami. Takie poznawanie daje mu radość. Takie poznawanie jest pełne szczerej ciekawości świata - nie ma w tym oceniania, nie ma szufladkowania, nie ma uprzedzeń. Dziecko bierze życie takie jakim jest.

Tego właśnie Wam życzę - poznawajcie nowych ludzi, nowe sytuacje, nowe rzeczy bez uprzedzeń, bez oceniania, bez szufladkowania - poznawajcie z ciekawością, radością poznawania nowego. Uczcie się od ludzi innego niż Wasze spojrzenia na świat - tak będzie to inne spojrzenie - ale to właśnie może być ciekawe;-))) Poznacie coś nowego, poszerzycie swoje horyzonty myślowe, rozszerzycie swój umysł i sposób patrzenia na świat.

Pomyślcie ile dobra takie podejście do nowości może dać światu.... Ile mniej kłótni, uprzedzeń, przepychanek, chorej rywalizacji.... Ile więcej radości, współdziałania, tolerancji a co za tym idzie swobody działania.....

Cieszcie się jak dzieci! Bądźcie ciekawi jak dzieci! Poznawajcie świat jak dzieci!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz