niedziela, 26 maja 2013

Dzień Matki trochę inaczej

Dziś dzień matki - od rana w radio dzieci opowiadały jak to one kochają swoje mamy i jakie to laurki porobiły dla mam i w ogóle słodycz się lała szerokim strumieniem. Wszystko ładnie, pięknie ale co mają zrobić tacy ludzie, którzy mają ze swoimi mamami "pod górkę"? Którym się robi nie-przyjemnie gdy słyszą słowo "mama"? O tym właśnie dziś napiszę.
Zdaję sobie sprawę z tego, że jest to temat nie-popularny ale to nie znaczy, że go nie ma.... Po prostu nie każda kobieta nadaje się na mamę. Zewsząd płyną informację, że każda mama kocha swoje dziecko, że każda mama chce dla swego dziecka jak najlepiej. W teorii tak jest ale w życiu nie zawsze.

Czasem kobiety zostają mamami wcale tego nie chcąc, czasem zostają mamami bo tego od nich oczekują ludzie wokół niej lub ich partner a czasem im się wydaje, że dziecko chcą ale jak już dziecko się rodzi nie bardzo wiedzą co z nim robić. Nie ma co pomstować na takie kobiety - tak zdecydowały, tak się stało i takimi są mamami. Zapewne każda stara się wychować dziecko jak najlepiej. Często nie zdają sobie sprawy z tego, że to w jaki sposób je wychowują jest złe, że to czego uczą swoje dziecko jest złe, że to jakie wzorce życiowe przekazują dziecku - nie przyniosą mu korzyści tylko trudy i znoje. Ale właśnie - ważne jest to, że nie zdają sobie sprawy z tego, że robią coś nie tak. W ich mniemaniu - robią to co potrafią najlepszego.

Dlatego dzisiaj w dzień mamy - jeśli Twoja mama skrzywdziła Cię wychowując Cię lub nadal Cię krzywdzi dając "dobre" rady i wtrącając się do Twojego życia - spójrz na jej zachowanie z boku. Zobacz czego ją nauczono w domu, zobacz czy ona sobie zdaje sprawe z tego, że robi Ci krzywdę swoim zachowaniem... Zobacz w niej dziecko wychowane w rodzinie, w której zapewne też nie było wesoło i różowo. Doceń fakt, że w ogóle Cię urodziła i że robiła co mogła by Cię wychować - nawet jeśli robiła to źle.

Szanowne Mamy - składam wyrazy szacunku wszystkim Cudownym Mamom kochanym przez swoje dzieci oraz wszystkim Mamom, które nie są takie cudowne jakby tego od nich ich dzieci oczekiwały.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz